İzmir dans etmek isteyenler için hazırladığımız sosyal latin dansları kurslarımızda ağırlıklı olarak Salsa olmak üzere Cha Cha, Bachata ve Rueda dansları eğitimleri verilmektedir. 

Derslerimizle birlikte her hafta serbest pratik saatlerimizde 2 saat boyunca öğrendiklerinizi pratik edebilirsiniz. 

Her hafta düzenlediğimiz salsa gecelerimizde de hem öğrendiklerinizi pekiştirebilir hem de İzmir’de dans etmenin keyfine varabilirsiniz. 

Ders programımız Türkiye ve Dünya Şampiyonluğu dereceleri bulunan profesyonel eğitmenimiz Ümit YUMLU tarafından oluşturulmaktadır. Türkiye ve Dünya çapında kendini kanıtlamış eğitmenlerimiz eşliğinde dans etmenin keyfine varacaksınız… 


Sosyal Latin Dansları 

SALSA 

Salsa'yı eski Mambo olarak adlandırmak doğru olur. Çünkü hem müziği hem de dansı pek farklı değildir. Salsa'nın orijini Portorika olmasına rağmen, Küba ve Kolombiya gibi diğer Orta Amerika ülkelerinde de çok yapılmakta olup, hatta günümüzde bu ülkelerin farklı stilleri bile gelişmiştir. Salsanın en önemli özelliği kıvrak kalça hareketlerine sahip olmasıdır. Doğaçlamaya açık ve basit bir hareket yapısının olması dansa çok yaygın bir populerite kazandırmıştır. Salsa müziğine uyabilen herkes bu dansı yapabilir. 

BACHATA 

Bachata, Dominik kökenli müzik ve dansa verilen ad. Yerli dilinde 'acılı aşk şarkısı' manasına geliyor. Temel enstrümanı gitar olan ve kökeni 1960'lara dayanan müzik, Juan Luis Guerra'nın 1982 yılında bir Bacheleta albümüyle Grammy Ödülü almasıyla popülerlik kazandı. Temeli ayak adımlarına dayanan kolay öğrenilebilen bir dans. 

MERENGUE 

Çok hareketli ve kolay bir hareket yapısına sahip olan merengue, Dominikan Cumhuriyeti ile Haiti'de yapılan çok popüler bir Latin dansıdır. Doğaçlamaya açık olması nedeniyle günümüzde çok gelişmiştir. Özellikle kulüplerde çok yapılan, 2 tartımlı kolay bir müzik yapısına sahiptir. Diğer danslardan esinlenilen hareketlerden dolayı geniş bir hareket dağarcığına sahiptir. 

LA RUEDA 

La Rueda salsa türevi bir halka tipi dans stilidir. 1960'larda Guaracheros de Regla isimli grup ve grubun kareografı tarafından Havana, Küba'da ortaya çıkarılmıştır. Rueda'da Çiftler bir halka şeklinde dizilir ve cantante adı verilen bir yönetici tarafından verilen komutlara uyarlar. Rueda'da çiftler sık sık değiştirilir. İspanyolca'da "tekerlek" anlamına gelen "Rueda", 2 veya daha çok çiftin çember halinde bir araya gelerek yaptığı bir grup dansıdır. Rueda De Casino, çemberdeki dansçıların sürekli uyanık ve hızlı olmasını gerektiririr.
 

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!