Oryantal

İş hayatının stresinden kurtulmak ve form tutmak isteyen İzmirli bayanlar için oryantal derslerimiz idealdir. 

EGE ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı Türk Halk Danslari Bölümü mezunu, Sultans Of The Dance Dansçılarından, Nesrin Topkapı öğrencisi egitmenimiz Pınar ÖDEMİŞ eşliğinde: Temel Postur, Solunum egzersizleri, Baş ve göğüs estetigi, Boyun, sırt, bel, omuz, kol, el calışması, Kol ve bacak koordinasyonu, Temel adımlar yürüyüş teknikleri, Denge, Müzik, Koreografi çalışmaları yürütülmektedir. 

Oryantal 

Oryantal dansı belki de dünyanın bilinen en eski danslarının başında gelir. Oryantal dansı çok değişik coğrafi bölgelerde ve bölge özelliklerine uygun değişik formlarda yapılır. 

Dansın dünya'da bilinen genel adı "Belly Dance" iken, Mısır'da "Raks Sharki", Fransa'da "dance du ventre" (göbek dansı demektir), Yunanistan'da " Cifte telli", Ortadoğu ülkelerinde ise "danse oriantale" yada "oryantal" adları ile tanımlanır. 

Orijini, antik dönemin doğurganlık, bereket kültünde yatar. Tüm antik uygarlıklarda bereketi sembolize eden tanrıçalar görülür. Mesela, Mylitta, Isis, Ashtıreth, Ishtar, Hathor, Afrodit, Venüs ve Ceres gibi. Geleneksel olarak yalınayak yapılan bir danstır. Bu kriter, dansçının Toprak Ana'yla direk temasının asla kesilmemesi kriteridir.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!