• 2001 ENTERNASYONEL LATİN DANSLARI ve 2006 SHOW SALSA TÜRKİYE ŞAMPİYONU 
  • 2007 I.D.O. LATINO SHOW DÜNYA ŞAMPİYONU 
  • Turkiye Cimnastik Federasyonu Latin Danslari Antrenörü 
  • Türkiye Dans Sporları Federasyonu Sosyal Latin Dansları Antrenörü 
  • Türkiye Dans Sporları Federasyonu Sosyal Latin Dansları Teknik Kurul Üyesi 
  • Türkiye Dans Sporları Federasyonu Salsa ve Sosyal Latin Dansları Hakemi 
  • Türkiye Dans Sporları Federasyonu Arjantin Tango ve Sosyal Standart Danslar Hakemi 

1977 yılında doğmuş olan Ümit Yumlu’nun dans geçmişi ilkokul yıllarına dayanmaktadır. 1995 yılına kadar amatör olarak devam eden dans yaşamı, 1995 yılında Şenay Pekün Bale Okulu ile tanışmasıyla amatörlükten profesyonelliğe ilk adımı atmış oldu. Bu dönemde Modern Dans, Klasik Bale, Jazz Dans, Latin Amerikan ve Salon Dansları, Rock n Roll, Twist, Tango gibi dansların temel eğitimlerini alan Ümit Yumlu aynı zamanda asistan eğitmen olarak da tango ve latin dansları eğitimleri vermeye başladı. 

1995 yılında, Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Türk Halk Dansları Bölümü’nde Lisans Eğitimi de almaya başlayan Ümit Yumlu, 2002 yılında lisans eğitimini tamamlamasının ardından “Türkiye Cimnastik Federasyonu Latin Danslari Antrenörlük Belgesini” aldı. Bu dönemde farklı dans toplulukları bünyesinde dans ederek, yurtiçinde ve yurtdışında birçok gösterilerde ve dans organizasyonlarında yer aldı. 

2001 yılında katıldığı ilk yarışmada T.C. Cimnastik Federasyonu 1. Ulusal Latin Dansları şampiyonası Türkiye 1. liği derecesini alan Ümit Yumlu; 2006 III. Ulusal Salsa Cumhuriyet Kupası şov Salsa Türkiye 1. liği; Profesyonel Salsa Türkiye 2. liği; 2006 Türkiye Salsa Kupası Show Salsa Türkiye 1.liği; Profesyonel Salsa Türkiye 2. liği; 2006 II. Optimum Salsa Show Yarışması 1.liği; 2005 II. Salsa Cumhuriyet Kupası Salsa Şov Kategorisi Türkiye 3. lüğü; 2002 Dyjon Dünya Halk Dansları Yarışması Sitilize Dalda Dünya 1. liği gibi dereceler elde etti. Halen International Dance Organization Lisanslı Sporcusu olarak yarışmalara katılmaya ve öğrencilerini yarışmalara hazırlamaya devam etmektedir. 

1995’ten buyana Türkiye’nin birçok şehrinde dans dersleri vermiş olan Ümit Yumlu şu anda sahibi olduğu DanceFloor Dans Okulu’nun hem işletmesini yürütmekte; hem de kendi okulu bünyesinde dans çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda, dans geceleri, eğitim workshop’ları ve partiler, özel dans gösterileri organize etmektedir. 

Şu anda eğitimini vermekte olduğu danslar arasında Salsa, Merengue, Cha Cha, Bachata, Rumba, Samba, Jive, Pasodoble, Slow Vals, Viyana Valsi, Two Steps, Twist, Rueda De Casino, Pop Dans, Arjantin Tango bulunmaktadır. 

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!