Enternasyonel Latin dansları derslerimizde Samba, Rumba, Cha Cha, Paso Doble ve Jive dansları eğitimleri verilmektedir.
 

Enternasyonal Latin Dansları ? 

Samba 

Samba Brezilya'nın milli dansı olarak bilinir. Çok popüler olması, canlı ve enerjik bir ritim yapısının yanısıra, kıvrak kalça hareketlerinden kaynaklanmaktadır. Ancak sokakta yapılan bu karnaval samba stili salonlarda yapılan ve bir yarışma dansı olan samba'dan farklıdır. 


Cha Cha Cha 

Amerikan stil cha cha 1950 sonları ile 1960 başlarında popüler olmaya başladı. Bir Cuba dansı olarak, enerjik bir tempoya sahiptir. 

Rumba 

Rumba'nın orijininde bir Afro-Cuban saray dansı olduğu söylenmektedir. Profesyoneller tarafından bütün Latin danslarının en klasiği olarak kabullenilir. Latin veya Cuban motion diye adlandırılan kalça ve vücut hareketi en belirgin özelliğidir. Ritm vurgusu dört sayısında olup çok romantik bir danstır. 

Paso Doble 

Paso Doble terimi dansın kültürünü pek de çağrıştırmayarak iki adım anlamına gelir. Tıpkı İspanyolların boğa güreşlerindeki gibi erkeğin bir matadoru ve kadının da pelerinini temsil ettiği bu dans sadece anayurdu İspanya ve Fransa da değil, tüm dünya çapında etkisi yok olmayacak bir tutku silsilesi yaratmıştır.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!