Arjantin Tango

İzmir’de Tango yapmak isteyen tangoseverler için hazırladığımız derslerimiz Arjantin Tango, Milonga ve Tango-Waltz’ i içermektedir. 

Derslere partner ile katılma zorunluluğu yoktur! 

Arjantin Tango 

Arjantin tangonun gelişimine bakıldığı zaman kökeninin Afrika ülkelerine kadar dayandığı görülmektedir. Ancak, 1800'lü yıllarda Arjantin'in başkenti olan Boinesaires yakınlarında bir liman kentinde başladığı söylenmektedir. Özünde bir sokak dansı olarak erkekler tarafından oynanan tango, erkekler arasında ki üstünlüğün ve güç dengesinin bir anlatımıdır. Dolayısıyla dansın teması ölüm, acı, hüzün ve hırs doludur.


Tangonun uluslararası bir popülerite kazanması Avrupa ile olan tanışıklığından sonra başlar; özellikle, Fransa'da çok yaygınlaştıktan sonra, Arjantin'de de yeni bir popülarite ve kültürel bir değer kazanır. 

1930'lardan sonra tekrar yaygınlaşan tango günümüzde altın devrini yaşamaktadır. Doğaçlama ve yaratıya açık olması, Arjantin tangoya sonu gelmeyen bir gelişme özgürlüğü kazandırmıştır. Salon stili, Milonga, Vals etc. gibi değişik stilleri olan Arjantin tango Amerikan ve enternasyonal stil tangoların da orijinidir.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!